Energooszczędna placówka oświatowa Nowoczesny żłobek integracyjny w Namysłowie

930 m² Działka 1,5 ha Sale dydaktyczne dla 100 dzieci

Aktywno-pasywny żłobek modułowy Elementarz

Budowa aktywno-pasywnego żłobka integracyjnego w Namysłowie w ramach projektu Fundacji Elementarz. Realizacja budynku odbyła się dzięki pomocy fundacji Velux. Żłobek modułowy dla 100 dzieci zaprojektowany został przez pracownię Bjerg.

Oprócz standardowych pomieszczeń dydaktyczno-zabawowych w nowym, ekologicznym żłobku umieściliśmy m.in. salę doświadczalną, salę integracji sensorycznej i rehabilitacji. Zajęcia prowadzone w tych pomieszczeniach mają stymulować rozwój motoryczny, poznawczy, intelektualny, społeczny i emocjonalny dzieci. Energooszczędny budynek został dodatkowo wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, m.in.: tablicę multimedialną, interaktywną podłogę smart floor, wideofon, intercomy w salach dla dzieci oraz wózki wieloosobowe spacerowe dla dzieci

Nowoczesny żłobek w Namysłowie został ulokowany w jednokondygnacyjnym budynku o powierzchni blisko 930 mkw. na dużej działce zajmującej ok. 1,5 hektara. Obiekt powstał z ekologicznych, energooszczędnych i trwałych prefabrykatów drewnianych, co jest standardem we wszystkich prowadzonych przez nas realizacjach obejmujących budynki użyteczności publicznej. W ramach odnawialnych źródeł energii (OZE) wykorzystaliśmy m.in. pompę powietrze/powietrze dla dogrzania i schłodzenia nawiewanego powietrza. We wszystkich pomieszczeniach zastosowaliśmy również ogrzewanie podłogowe oraz system wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Do podlewania ogrodu zamontowaliśmy także specjalny zbiornik.

Żłobek Elementarz, podobnie jak wznoszone przez nas budynki modułowe wykonany został w całości w energooszczędnej technologii Ecologiq, a jego zapotrzebowanie na energię cieplną wynosi zaledwie 45 kWh/(m²rok).

Żłobek został zrealizowany w systemie przetargowym „Zaprojektuj i wybuduj”

Powierzchnia

930 m²

Sale dydaktyczne

dla 100 dzieci

Projekt

pracowni Bjerg

Budynki Podobne

Budynek biurowy kancelarii Leśnictwa Przeczno i Sarnopol

Budynek biurowy kancelarii Leśnictwa Przeczno i Sarnopol

pow. 74,5 m²
Centrum Edukacyjne Jabłoniowa

Centrum Edukacyjne Jabłoniowa

pow. 10000 m²
40 oddziałów
Sale dydaktyczne dla 1000 dzieci
Budynek biurowy kancelarii Leśnictwa Przeczno i Sarnopol

Budynek biurowy kancelarii Leśnictwa Przeczno i Sarnopol

pow. 74,5 m²