Energooszczędna placówka oświatowa Przedszkole ekologiczne nr 80 w Gdańsku

1475 m² 6 oddziałów Sale dydaktyczne dla 150 dzieci

Nowoczesne przedszkole ekologiczne nr 80 w Gdańsku

Przedszkole modułowe przy ul. Srebrnej w Gdańsku jest doskonałym przykładem połączenia ekologii i nowoczesnego designu. Budynek składa się z 12 symetrycznych modułów konstrukcyjnych, ustawionych liniowo wzdłuż głównego korytarza, po obu jego stronach. W obiekcie znajduje się 6 oddziałów przedszkolnych przeznaczonych dla 150 dzieci. Każdy z nich zawiera salę zabaw, węzeł sanitarny, zaplecze na pomoce dydaktyczne i leżaki oraz szatnię.

Energooszczędne przedszkole ekologiczne nr 80 posiady ściany zaprojektowane w konstrukcji opartej o drewno lite KVH wraz z izolacją termiczną z wełny z naturalnych włókien drzewnych firmy STEICO. Elewacja posiada dodatkową warstwę 5 cm twardej wełny mineralnej, co pozwala znacznie obniżyć koszty związane z ogrzewaniem. Stropy nad piętrem zostały zaprojektowane z wykorzystaniem belki dwuteowej. Materiał ten doskonale sprawdza się na duże rozpiętości a te, w przypadku opisywanego przedszkola modułowego, sięgają nawet 8 mb.

Całość budynku została zaizolowana materiałem naturalnym w formie wdmuchiwanej STEICO ZELL, co pozwoliło nam uzyskać doskonały współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,12 W/m²K.

Przedszkole modułowe nr 80 podobnie, jak nasze pozostałe przedszkola modułowe zostało zaprojektowane w całości w naszej pracowni projektowej.

Prezentowane przedszkole podobnie, jak wybrane placówki oświatowe zostało zrealizowane w systemie przetargowym „Zaprojektuj i wybuduj”

Powierzchnia

1475 m²

Oddziały przedszkolne

6

Sale dydaktyczne

dla 150 dzieci

Budynki Podobne

Przedszkole ekologiczne nr 80 w Gdańsku

Przedszkole ekologiczne nr 80 w Gdańsku

pow. 1475 m²
6 oddziałów
Sale dydaktyczne dla 150 dzieci
Szkoła modułowa w Stężycy

Szkoła modułowa w Stężycy

pow. 1500 m²
10 sal dydaktycznych
5 pracowni specjalistycznych
Przedszkole ekologiczne nr 83 w Gdańsku

Przedszkole ekologiczne nr 83 w Gdańsku

pow. 1600 m²
7 oddziałów
Sale dydaktyczne dla 175 dzieci