Ekologiczna placówka oświatowa Przedszkole nr 82 w Gdańsku

1950 m² 10 oddziałów Sale dydaktyczne dla 250 dzieci

Dziesięciooddziałowe przedszkole modułowe nr 82 w Gdańsku

Nowoczesne przedszkole zlokalizowane w centrum gdańskiej dzielnicy Jasień składa się z dziesięciu modułów przeznaczonych na sale dydaktyczne dla 250 dzieci. Każda z sal została wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny oraz tablice interaktywne. Przy pomieszczeniach znajdują się szatnie, toalety oraz sanitariaty dostosowane do najmłodszych użytkowników. Dodatkowe dwa moduły mieszczą salę wielofunkcyjną która jest wykorzystywana do organizacji zajęć sportowych i uroczystości. W energooszczędnym budynku znajdują się także pomieszczenia administracyjno-socjalne, technologiczne (węzeł żywienia) i techniczne. Na zewnątrz znajduje się bezpieczny, monitorowany plac zabaw.

Przedszkole modułowe nr 82 zaprojektowaliśmy bez barier architektonicznych w celu umożliwienia dostępu osobom niepełnosprawnym. Jednocześnie do dyspozycji dzieci, które dojeżdżają rowerami oddaliśmy specjalną halę na jednoślady.

Przedszkole ekologiczne jakim jest opisywany budynek powstało na bazie ponad 330 elementów-prefabrykatów o łącznej wadze 500 ton. Poza systemem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepłego powietrza (rekuperacji), w jaki standardowo wyposażamy budynki użyteczności publicznej, obiekt posiada pompę ciepła, której zadaniem jest chłodzenie powietrza latem, a zimą jego podgrzewanie, co pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania. Nowoczesne przedszkole nr82 charakteryzuje się wysokim stopniem energooszczędności, co poświadcza niski współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,13 W/m²K.

Prezentowane przedszkole podobnie, jak wybrane placówki oświatowe zostało zrealizowane w systemie przetargowym „Zaprojektuj i wybuduj”

Powierzchnia

1950 m²

Sale dydaktyczne

dla 250 dzieci

Budynki Podobne

Przedszkole ekologiczne nr 80 w Gdańsku

Przedszkole ekologiczne nr 80 w Gdańsku

pow. 1475 m²
6 oddziałów
Sale dydaktyczne dla 150 dzieci
Przedszkole nr 82 w Gdańsku

Przedszkole nr 82 w Gdańsku

pow. 1950 m²
10 oddziałów
Sale dydaktyczne dla 250 dzieci
Przedszkole ekologiczne nr 83 w Gdańsku

Przedszkole ekologiczne nr 83 w Gdańsku

pow. 1600 m²
7 oddziałów
Sale dydaktyczne dla 175 dzieci