Nowoczesny żłobek modułowy Żłobek nr 11 w Gdańsku

1300 m² 3 oddziały Sale dydaktyczne dla 96 dzieci

Trzyoddziałowy, nowoczesny żłobek nr 11 w Gdańsku

Wybudowany w technologii energooszczędnej prefabrykowanej, nowoczesny żłobek trzymodułowy w gdańskim Ujeścisku przeznaczony jest dla 96 dzieci, w tym niepełnosprawnych bądź wymagających szczególnej opieki. Do dyspozycji milusińskich oddaliśmy: bawialnię, sypialnię, szatnię oraz przylegające bezpośrednio do sal sanitariaty. Podobnie, jak w wybudowanym przez nas żłobku modułowym Żagielek, w centralnej części obiektu, umieściliśmy atrium, czyli salę o podwyższonym suficie pełniącą funkcję auli – miejsca spotkań i występów. Poza wspomnianymi przestrzeniami, żłobek modułowy Bursztynek posiada pomieszczenia administracyjno-socjalne i techniczne.

Budynek prefabrykowany żłobka nr 11 podobnie, jak realizowane przez nas pozostałe placówki oświatowe, został wykonany w nowoczesnej, energooszczędnej i przyjaznej dla środowiska technologii, z gotowych paneli ściennych, stropowych oraz dachowych o bardzo wysokich parametrach izolacyjnych, co przekłada się na niskie koszty jego utrzymania i eksploatacji. Jednocześnie materiały użyte do budowy, są produktami pochodzenia naturalnego – pozostają zdrowe i bezpieczne w użytkowaniu.

Przedstawiany obiekt podobnie, jak wybrane placówki oświatowe został zrealizowany w formie przetargowej „Zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że zwycięzca przetargu najpierw projektuje budynek, następnie uzyskuje pozwolenie na jego budowę i ją realizuje. Łączna powierzchnia użytkowa żłobka wynosi blisko 1300 mkw. Jednocześnie niski współczynnik przenikania ciepła U>0,14 W/m²K oznacza duże oszczędności w utrzymaniu budynku.

Żłobek modułowy Bursztynek został wbudowany i wyposażony ze środków finansowych pozyskanych z ministerialnego programu „Maluch 2015 moduł I”. W uroczystym jego otwarciu uczestniczył m.in. ówczesny prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

Nowo wybudowana placówka oświatowa została włączona do Gdańskiego Zespołu Żłobków.

Powierzchnia

1300

Sale dla

96 dzieci

Współczynnik przenikania ciepła

U>0,14 W/m²K

Budynki Podobne

Nowoczesny żłobek integracyjny w Namysłowie

Nowoczesny żłobek integracyjny w Namysłowie

pow. 930 m²
Działka 1,5 ha
Sale dydaktyczne dla 100 dzieci
Żłobek modułowy w Gdańsku

Żłobek modułowy w Gdańsku

pow. 1100 m²
3 oddziały
Sale dydaktyczne dla 96 dzieci
Żłobek nr 13 w Gdańsku

Żłobek nr 13 w Gdańsku

3 oddziały
Sale dydaktyczne dla 96 dzieci