Nowoczesna placówka oświatowa Żłobek modułowy w Gdańsku

1100 m² 3 oddziały Sale dydaktyczne dla 96 dzieci

Trzyoddziałowy, nowoczesny żłobek nr 12 w Gdańsku

Wybudowany w naszej technologii energooszczędnej prefabrykowanej, trzyoddziałowy żłobek modułowy Żagielek przy ul. Olsztyńskiej 12 przygotowany został na przyjęcie 96 dzieci, w tym m.in. niepełnosprawnych bądź wymagających szczególnej opieki. Do dyspozycji naszych milusińskich oddaliśmy trzy bawialnie, sypialnię, szatnię oraz przylegające bezpośrednio do sal sanitariaty. W budynku znajdują się także pomieszczenia administracyjno-socjalne i techniczne. W centralnej części obiektu umieściliśmy atrium, czyli salę o podwyższonym suficie, która pełni funkcję auli – miejsca spotkań i występów.

Żłobek modułowy Żagielek tak, jak nasze pozostałe budynki użyteczności publicznej zbudowany został przy wykorzystaniu m.in. materiałów wytworzonych z naturalnych włókien drzewnych systemów STEICOzell i STEICOflex, które pozwoliły stworzyć klimat sprzyjający rozwojowi dzieci w ekologicznych warunkach. Jednocześnie wybudowany w technologii energooszczędnej obiekt zużywa cztery razy mniej energii cieplnej niż jego odpowiedniki zbudowane w technologii tradycyjnej murowanej. Koszty miesięcznego utrzymania żłobka modułowego wynoszą zaledwie 1,5 tys. zł.

W uroczystym otwarciu żłobka nr 12, które odbyło się 15 kwietnia 2016 r., wzięli udział włodarze miasta: ówczesny prezydent Paweł Adamowicz i jego zastępca Piotr Kowalczuk oraz Włodzimierz Bartosiewicz – szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć również rodziców i dzieci, które 18 kwietnia oficjalnie rozpoczęły naukę w nowym budynku, którym jest nowoczesny żłobek Żagielek.

Prezentowany obiekt podobnie, jak wybrane placówki oświatowe został zrealizowany w formie przetargowej „Zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że zwycięzca przetargu najpierw projektuje budynek, uzyskuje pozwolenie na jego budowę, a następnie wykonuje jego budowę. Łączna powierzchnia użytkowa żłobka wynosi blisko 1100 mkw.

Żłobek modułowy nr 12 w Gdańsku został wbudowany i wyposażony ze środków finansowych pozyskanych z ministerialnego programu „Maluch 2015 moduł I”. Realizacja projektu obejmowała także zagospodarowanie terenu w place zabaw, parkingi, zieleń oraz infrastrukturę towarzyszącą.

Powierzchnia

1100 m²

Oddziały

3

Miejsca żłobkowe

96

Budynki Podobne

Żłobek nr 13 w Gdańsku

Żłobek nr 13 w Gdańsku

3 oddziały
Sale dydaktyczne dla 96 dzieci
Żłobki modułowe w Gdańsku

Żłobki modułowe w Gdańsku

pow. 438 m²
5 budynków
Sale dydaktyczne dla 500 dzieci
Nowoczesny żłobek integracyjny w Namysłowie

Nowoczesny żłobek integracyjny w Namysłowie

pow. 930 m²
Działka 1,5 ha
Sale dydaktyczne dla 100 dzieci