Budynki publiczne – technologia

Technologia realizacji budynków użyteczności publicznej

Prefabrykowane moduły budowlane

W naszej technologii energooszczędnej wykorzystujemy nowoczesne, lekkie konstrukcje drewniane, które charakteryzują się doskonałymi parametrami termicznymi, wysoką wytrzymałością i sztywnością. Moduły wykonujemy w oparciu o:

Zastosowanie opisanych materiałów w procesie prefabrykacji pozwala uzyskać wyjątkowo wytrzymałe i energooszczędne elementy modułowe odporne na uszkodzenia, ogień i insekty.

Ekologiczna izolacja

Projektując budynki użyteczności publicznej oraz pozostałe budynki modułowe stosujemy przede wszystkim energooszczędne i ekologiczne materiały izolacyjne pochodzące z naturalnych włókien drzewnych certyfikowanych systemów STEICOzell i STEICOflex. Cechują się one m.in. pełną dyfuzyjnością, powodującą „oddychanie” ścian, co prowadzi do uzyskania wyjątkowego komfortu wewnątrz pomieszczeń (m.in. stała temperatura) tworząc przyjazny i ekologiczny mikroklimat.

Wykorzystywane materiały niezwykle efektywnie izolują ściany zewnętrzne i dach budynku w okresie zimowym i chronią przed ciepłem zewnętrznym latem, co prowadzi do uzyskania znacznych oszczędności związanych z ogrzewaniem i wychładzaniem budynku. Wysoką energooszczędność naszych obiektów modułowych potwierdza niski współczynnik przenikania ciepła U < 0,14 W/m²K.

Brak wilgoci

Konstruowane w naszej technologii energooszczędnej budynki modułowe od wewnętrznej strony posiadają ścianę techniczną, która pozwala na szczelne rozmieszczenie instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, alarmowych i pozostałych. Dodatkowo zastosowana aktywna folia paroizolacyjna zapewnia optymalną blokadę pary wodnej przy zmieniających się warunkach temperaturowych i wilgotnościowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Konstrukcje naszych budynków są trwale chronione przed szkodami budowlanymi, które może powodować wilgoć.

Elementy konstrukcyjne – energooszczędne budynki modułowe

Zalety technologii energooszczędnej Ecologiq

  • niski współczynnik przenikania ciepła U< 0,12 W/m²K
  • materiały termoizolacyjne z naturalnego włókna drzewnego
  • konstrukcja nośna z certyfikowanego drewna klejonego warstwowo LVL, BSH, KVH oraz belek dwuteowych
  • węższe, cieplejsze i zdrowsze niż ściany murowane
  • wyjątkowo wytrzymałe płyty gipsowo-włóknowe

Ściana zewnęrzna z attyką oraz fragmentem stropodachu

Ściana zewnętrzna

Strop międzykondygnacyjny

Wykorzystywane materiały

Poniżej linki do filmów firmy STEICO przedstawiające testy stosowanych materiałów budowlanych: