Realizacje publiczne

Budownictwo modułowe energooszczędne i ekologiczne

Realizacje prefabrykowanych budynków użyteczności publicznej

Realizowane w technologii prefabrykowanej budynki użyteczności publicznej cechuje wysoka energooszczędność pozwalająca znacznie obniżyć koszty związane z eksploatacją obiektów, w szczególności ich zapotrzebowania na energię cieplną. Nasze budynki są przyjazne dla środowiska gdyż w 95% są budowane z drewna i materiałów drewnopochodnych emitując do 75% mniej dwutlenku węgla niż obiekty murowane.

Oferujemy nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne budynki spełniające niezbędne wymagania sanitarne i przeciwpożarowe. Każdy obiekt wyposażony jest w system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja), system ogrzewania podłogowego oraz wymagane, nowoczesne instalacje sanitarne i elektryczne.

Filtry

Budynek biurowy kancelarii Leśnictwa Przeczno i Sarnopol

Powierzchnia

74,5 m²

Budynek o powierzchni zabudowy 74,5 m² posiada prostokątny rzut z niewielkim cofnięciem w okolicach wejścia. Charakter obiektu, sposób jego wykończenia oraz użyte materiały nawiązują do form obiektów już istniejących a wchodzących w skład jednostek przynależnych do Gospodarstw Leśnych Lasów Państwowych.

Nowoczesny budynek biurowy dla Lasów Państwowych

Powierzchnia

1300

Czas realizacji

12 miesięcy

Budowa siedziby Nadleśnictwa Oleśnica Śląska o powierzchni blisko 1300 mkw. wraz z niezbędną infrastrukturą. Zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy budynek administracyjno-biurowy oraz gospodarczo-garażowy. Wykonaliśmy projekt masztu łączności radiokomunikacyjnej oraz agregatu prądotwórczego wraz z niezbędnymi instalacjami i urządzeniami technicznymi.

Przedszkole ekologiczne nr 443 w Warszawie

Powierzchnia

850 m²

Oddziały przedszkolne

6

Publiczne przedszkole modułowe przy ul. Parowcowej w warszawskiej dzielnicy Włochy zostało zaprojektowane w oparciu o najnowsze trendy w dziedzinie designu oraz ekologii. Obiekt składa się z sześciu oddziałów przedszkolnych przeznaczonych łącznie dla 150 dzieci. Każdy z nich spełnia normy europejskie wymagane dla placówek przedszkolnych.

Energooszczędny budynek użyteczności publicznej w Gdańsku

Powierzchnia

1180 m²

Kondygnacje

3

Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy budowę energooszczędnego budynku modułowego o pow. użytkowej 1 180 m2 wraz z infrastrukturą i małą architekturą. Obiekt przy ul. Ptasiej w Gdańsku mieści integracyjne przedszkole modułowe dla 40 dzieci, ośrodek edukacyjno-rehabilitacyjny oraz przestrzeń biurową. Na najniższej kondygnacji znajduje się garaż dla samochodów osobowych.

Szkoła modułowa w Stężycy

Powierzchnia

1500m²

Pracownie specjalistyczne

5

Realizacja rozbudowy zespołu miała na celu wybudowanie nowego, energooszczędnego budynku oświatowego przeznaczonego na potrzeby szkolne. Dobudowany budynek modułowy pomieścił m.in. 10 sal lekcyjnych, w tym pracownię chemiczną, fizyczną, informatyczną, geograficzną oraz salę treningową z zapleczem.

Żłobki modułowe w Gdańsku

Powierzchnia

438,66 m²

Miejsca żłobkowe

500

Zaprojektowane przez nasze biuro projektowe placówki oświatowe posiadają cztery sale zabaw wraz z węzłami sanitarnymi, wspólną szatnię i część administracyjną z gabinetem dyrektora. Dla pracowników żłobka wydzieliliśmy pomieszczenie socjalne z przyległą szatnią oraz WC.

Nowoczesny żłobek integracyjny w Namysłowie

Powierzchnia

930 m²

Sale dydaktyczne

dla 100 dzieci

Budowa aktywno-pasywnego żłobka integracyjnego w Namysłowie w ramach projektu Fundacji Elementarz. Realizacja budynku odbyła się dzięki pomocy fundacji Velux. Żłobek modułowy dla 100 dzieci zaprojektowany został przez pracownię Bjerg.

Prefabrykowany budynek biurowy CBR

Powierzchnia użytkowa

1245,88 m²

część biurowa

672,77 m²

Prezentowany obiekt to budynek biurowy Centrum Badawczo-Rozwojowego z częścią laboratoryjną. Obiekt stanowi w pełni funkcjonalną przestrzeń dla blisko 35 pracowników biurowych pracujących w tradycyjnych przestrzeniach biurowych oraz w dwóch openspace.

Prefabrykowany budynek biurowy w Stuposianach

Powierzchnia

1300 m²

Kondygnacje

2

Budujemy nowoczesny budynek biurowy dla Lasów Państwowych o powierzchni blisko 1 300 m² w sercu Bieszczad – Nadleśnictwo Stuposiany.

Przedszkole ekologiczne nr 80 w Gdańsku

Powierzchnia

1475 m²

Oddziały przedszkolne

6

Przedszkole modułowe w Gdańsku to połączenia ekologii i nowoczesnego designu. Budynek składa się z 12 symetrycznych modułów konstrukcyjnych, ustawionych liniowo wzdłuż głównego korytarza. W obiekcie znajduje się 6 oddziałów przedszkolnych dla 150 dzieci. Każdy z nich zawiera salę zabaw, węzeł sanitarny, zaplecze na pomoce dydaktyczne i leżaki oraz szatnię.

Rozbudowa szkoły podstawowej w Bartągu

Powierzchnia

1220 m²

Sale dydaktyczne

16

W naszej energooszczędnej technologii prefabrykowanej zaprojektowaliśmy i prowadzimy rozbudowę budynku szkoły podstawowej im. 11 listopada w Rusi (filia w Bartągu) wraz z zagospodarowaniem terenu.

Szkoła modułowa w Łomiankach

Powierzchnia

2800 m²

Budynek dla

240 dzieci

Dwukondygnacyjny budynek z prefabrykatów drewnianych o powierzchni użytkowej ok. 2800 m² przeznaczony jest dla 240 dzieci. Poza salami dydaktycznymi i pracowniami specjalistycznymi obiekt posiada sale gimnastyczną z pełnym zapleczem szatniowym i magazynowym. Szkoła posiada oddziały integracyjne.

Energooszczędny budynek przedszkola i żłobka w Elblągu

Powierzchnia

1788 m²

Oddziały przedszkolne

6

Zaprojektowaliśmy i wykonujemy budowę energooszczędnego, modułowego budynku przedszkola z oddziałami żłobkowymi wraz z wyposażeniem oraz zagospodarowaniem terenu przy ul. Mielczarskiego w Elblągu. Kompleks przewidziany dla 210 dzieci składa się z sześciu oddziałów przedszkolnych po 25 dzieci każdy oraz trzech 20-osobowych oddziałów żłobkowych.

Energooszczędny żłobek modułowy - projekt

Powierzchnia

230 m²

Oddziały

2

Żłobek modułowy liczy ok. 230 mkw. i jest doskonałym rozwiązaniem dla mniejszych gmin, czy małych biznesów.

Nowoczesna szkoła modułowa w Gdańsku

Powierzchnia

2700 m²

Moduły

3

W Gdańsku przy ul. Orfeusza wykonujemy realizację budynku nowoczesnej szkoły modułowej, która będzie filią Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. Jednokondygnacyjny budynek z prefabrykatów drewnianych o powierzchni blisko 2700 m² został zaprojektowany dla 400 uczniów. Realizowane w nim będzie nauczanie początkowe dzieci z klas 0-III.

Prefabrykowane domy modułowe w Warszawie

Zabudowa

263,4 m²

Kubatura

2237,6 m³

Przy ulicy Bambusowej w dzielnicy Wawer (Falenica) zrealizowaliśmy kompleks czterech budynków dwulokalowych o łącznej powierzchni 366 mkw. Połowa mieszkań posiada dostęp dla osób niepełnosprawnych.

Dom wielorodzinny w Niemczech

Powierzchnia

375 mkw.

Mieszkania

3

Realizacja nowoczesnego domu modułowego w okolicach miasta Saarburg pod granicą z Luksemburgiem. Budynek liczy łącznie 375 mkw., z czego 125 mkw. żelbet oraz 250 mkw. drewno.

Wielorodzinny budynek energooszczędny

Powierzchnia

1500 m²

Mieszkania socjalne

25

Obiekt o powierzchni blisko 1500 mkw. przy ul. Dolne Młyny 4 tak, jak nasze pozostałe nowoczesne budynki wielorodzinne został zaprojektowany w technologii energooszczędnej prefabrykowanej. Ulokowaliśmy w nim 25 mieszkań komunalnych, wspólną pralnię i świetlicę. Symbolicznego otwarcia budynku dokonał Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

Kancelaria Leśnictwa Kąty Węgierskie

Powierzchnia

161 mkw.

Czas realizacji

kilka tygodni

W ramach projektu Proekologicznego Budownictwa realizowanego przez Nadleśnictwo Jabłonna zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy samodzielną, modułową kancelarię leśniczego w naszej unikalnej prefabrykowanej technologii energooszczędnej przeznaczonej pod budownictwo modułowe.

Prefabrykowany budynek laboratorium

Powierzchnia

2000 m²

Kondygnacje

3

Centrum badawczo-rozwojowe realizowane w Gdańsku jest nowoczesnym ośrodkiem badawczym wyposażonym w nowoczesny sprzęt umożliwiający prowadzenie badań z zakresu biotechnologii, chemii, analityki chemicznej, mikrobiologii.

Budynek biurowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

Powierzchnia użytkowa

3191,04 m²

Zabudowa

2066 m²

W ramach obiektu dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych zaprojektowaliśmy i jako podwykonawca realizujemy budynek biurowy przeznaczony na cele administracyjne wraz z zapleczem garażowo-magazynowym. Naszym zadaniem jest wykonanie modułowej konstrukcji drewnianej budynku administracyjnego.

Rozbudowa szkoły podstawowej nr 6 w Rumi

Powierzchnia

1358 m²

Kondygnacje

3

Rozbudowa szkoły podstawowej nr 6 w Rumi (pow. wejherowski). W ramach modernizacji istniejącej szkoły podstawowej, w naszej energooszczędnej technologii prefabrykowanej dobudowujemy trzypoziomowe skrzydło.

Prefabrykowany budynek Zespołu Przedszkolno-Żłobkowego

Powierzchnia

2 330 m²

Oddziały przedszkolne

6

Dwukondygnacyjny budynek z prefabrykatów drewnianych o powierzchni użytkowej 2 330 m2 przeznaczony łącznie dla 250 dzieci. Część przedszkolna zajmie sześć oddziałów, natomiast żłobkowa – cztery.

Żłobek modułowy w dzielnicy Ursus w Warszawie

Powierzchnia

1 541 m²

Oddziały żłobkowe

7

W Warszawie, przy ulicy Dzieci Warszawy wybudowaliśmy nowoczesny żłobek modułowy dla 175 dzieci. Energooszczędny budynek oświatowy o pow. użytkowej 1 541 m² składa się z 7 oddziałów żłobkowych, pomieszczeń administracyjnych, własnej kuchni i zaplecza technicznego.

Szkoła modułowa i nowoczesne przedszkole w pow. gdańskim

Oddziały

7

Szkoła

modułowa

Placówki oświatowe – w ramach projektowanego obiektu szkoła modułowa składać się będzie z 4 oddziałów szkolnych, natomiast przedszkole modułowe z 3 oddziałów przedszkolnych z własnymi sanitariatami. Oprócz standardowych pomieszczeń administracyjnych i socjalnych, budynek będzie posiadał średniej wielkości salę gimnastyczną.

Sprawdź dlaczego
warto budować z nami

Prefabrykowane moduły budowlane

W naszej technologii energooszczędnej wykorzystujemy nowoczesne, lekkie konstrukcje drewniane, które charakteryzują się doskonałymi parametrami termicznymi, wysoką wytrzymałością i sztywnością. Moduły wykonujemy w oparciu o:

• konstrukcyjne drewno lite KVH – czterostronnie strugane i frazowane, odpowiednio wysuszone, gwarantujące odporność na uszkodzenia, grzyby i insekty.

• drewno klejone warstwowo LVL i BSH – nie podlega odkształceniom ani pęknięciom, cechuje się wysokim poziomem odporność na ogień

• belki dwuteowe – niezwykle sztywne, gwarantujące stabilność wymiarową, wysoką izolacyjność cieplną i wyjątkową wytrzymałość na obciążenia

Zastosowanie opisanych materiałów w procesie prefabrykacji pozwala uzyskać wyjątkowo wytrzymałe i energooszczędne elementy modułowe odporne na uszkodzenia, ogień i insekty.

Ekologiczność – budynki z prefabrykatów

Oferowane przez nas budynki użyteczności publicznej
są w pełni energooszczędne. Posiadają niski współczynnik przenikania ciepła U < 0,14 W/m²K.