Placówki oświatowe

Nowoczesne placówki oświatowe inwestycja, która się opłaca

Budownictwo modułowe odpowiedzią na wymagania inwestorów

Jednostki samorządu terytorialnego, spółki państwowe i prywatne firmy będące zainteresowane budową placówek oświatowych łączy jedna potrzeba – otrzymanie wysokiej jakości budynku w możliwie jak najkrótszym czasie, przy możliwie niskich nakładach finansowych. Budownictwo modułowe idealnie spełnia te wymagania.

Żłobki modułowe, a także przedszkola modułowe oferowane przez Ecologiq cechuje: szybki czas budowy, doświadczenie w realizacji oraz ergonomiczne i przemyślane rozwiązania architektoniczne umożliwiające spełnienie potrzeb oświatowo i opiekuńczo wychowawczych w krótkim czasie.

Przedszkola modułowe producent, jakim jest Ecologiq, oferuje nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne budynki, które spełniają wszystkie wymagania sanitarne i przeciwpożarowe. Każdy obiekt wyposażony jest w system rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, system ogrzewania podłogowego oraz niezbędne instalacje sanitarne i elektryczne. Dzieci przebywają w komfortowych warunkach, które sprzyjają ich zdrowiu i bezpieczeństwu. Jednocześnie wysoko zaawansowany proces produkcji prefabrykatów uwzględniający ekologiczne materiały pochodzenia naturalnego, z jakich wykonane jest każde przedszkole modułowe, czy żłobek modułowy pozwalają na wybudowanie budynku w zaledwie kilka miesięcy.

Energooszczędność wielokrotnie potwierdzona – w świetle przepisów europejskich (m.in. Dyrektywa Unii Europejskiej 2010/31/UE EPBD odnośnie charakterystyki i wydajności energetycznej), budynki oświatowe takie, jak przedszkole energooszczędne, czy żłobek energooszczędny powinny być standardem w nowoczesnym budownictwie użyteczności publicznej. Przepisy prawne dotyczące obniżenia zużycia energii w budynkach, z roku na rok stają się coraz bardziej wymagające. W chwili obecnej budowane przez nas nowoczesne przedszkola, szkoły i żłobki modułowe już spełniają przyszłe normy europejskie mające obowiązywać po 2021 roku. Jednocześnie możliwość zastosowania odpowiednich systemów odnawialnych źródeł energii (np. siłownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne) sprawia, że oferowane przez nas budynki modułowe mogą stać się obiektami pasywnymi o bardzo niskim zapotrzebowaniu energetycznym.

Edukacyjny wymiar budynków oświatowych i oświatowo opiekuńczyc nie kończy się jedynie na ich funkcji docelowej. Nowoczesne przedszkole ekologiczne lub żłobek ekologiczny ze względu na filozofię obejmującą technologię i materiały, z jakich został wybudowany może w znaczący sposób pomóc w społecznej edukacji lokalnych mieszkańców oraz nowych pokoleń w kontekście ekologii, odnawialnych materiałów naturalnych, czy odnawialnych źródeł energii.

Ecologiq może z dumą pochwalić się największą liczbą zrealizowanych inwestycji oświatowych i oświatowo opiekuńczych w modułowej technologii drewnianej w Polsce. W latach 2015-2018 wybudowaliśmy ponad 30 000 mkw. powierzchni obiektów, w tym energooszczędną szkołę o powierzchni ok. 9 000 mkw. przeznaczoną dla blisko 1000 dzieci. Jest to jeden z największych prefabrykowanych obiektów w drewnianej konstrukcji modułowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Przykładowe placówki oświatowe

FAQ

1
Czy wasze przedszkola i żłobki modułowe są bezpieczne?
e

Jak najbardziej. Konstrukcja naszych budynków modułowych jest wykonywana przy zastosowaniu najwyższej jakości drewna KVH, LVL i belek dwuteowych. Pomimo faktu, iż nasze obiekty są znacznie lżejsze od budynków wznoszonych technologią tradycyjną, nie ustępują im trwałością i bezpieczeństwem.

2
Czy każdy żłobek modułowy posiada ten sam standard pomieszczeń?
e

Wszystkie realizacje żłobków modułowych odbywają się w oparciu o obowiązujące przepisy i standardy nie tylko krajowe, ale również unijne. Każda sala dla najmłodszych posiada odpowiedni metraż, wyposażenie oraz przylegający sanitariat. Pozostałe pomieszczenia są wyposażone i wykończone do standardu wynikającego z Programu funkcjonalno-użytkowego.

3
Ile dzieci może pomieścić wasz budynek przedszkolny?
e

Standardowo budujemy przedszkola modułowe obejmujące cztery oddziały dla 100 dzieci. Jednocześnie zdarza nam się budować placówki mniejsze, dwu i trzy oddziałowe, jak i większe np. dla 200 dzieci. Projektowo i technologicznie jesteśmy w stanie wybudować modułowy budynek przedszkolny zawierający dowolną ilość oddziałów.

4
Czy przygotowujecie Program funkcjonalno-użytkowy?
e

Jak najbardziej. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w przygotowywaniu PFU dla instytucji publicznych i jednostek samorządu terytorialnego. Na ich podstawie sporządzamy projekt budowlany oraz projekt wykonawczy. Wybrane programy funkcjonalno-użytkowe opracowujemy wraz z koncepcją architektoniczną.