Budynki biurowe

Nowoczesne budynki biurowe

Nowoczesne budynki biurowe

Budynki prefabrykowane w technologii drewnianego szkieletu pozwalają przede wszystkim na dużą swobodę w projektowaniu. Dzisiejsze biurowce stanowią głównie otwarte przestrzenie typu „open space”, przeszklone gabinety oraz zaplecza socjalne i toalety. Budynki te, w formie uproszczonych, kilkupiętrowych brył charakteryzują się wyraźnymi przeszkleniami wielkoformatowymi. To właśnie dzięki nim wewnątrz pomieszczeń jest jasno i przyjemnie, co sprzyja podniesieniu komfortu pracy.

Współcześnie inwestorzy dążą do stworzenia optymalnych warunków dla pracowników, jak i dla klientów, gdyż efekt pierwszego wrażenia może pomóc w uzyskaniu większego zaufania i podjęciu decyzji o potencjalnej współpracy. Nowoczesne budynki biurowe o ciekawym designie i interesujących wnętrzach, zbudowane w innowacyjnej i energooszczędnej technologii są ciekawą alternatywą dla budynków tradycyjnych. Jednocześnie niskie koszty ogrzewania obiektu mogą być dodatkowym atutem w kwestii przyciągnięcia potencjalnych najemców, a ekologiczny charakter budynku pozytywnie wpłynie na ocenę inwestycji oraz wizerunek firmy.

FAQ

1
Jaka jest minimalna powierzchnia modułowego budynku biurowego?
e

Nie ma uwarunkowań co do minimalnej powierzchni budynku biurowego. Może ona jedynie wynikać z przepisów np. warunków technicznych czy prawa budowlanego dla konkretnego rodzaju inwestycji (np. dot. to minimalnych powierzchni pomieszczeń  przeznaczonych na pobyt ludzi w zależności od liczny osób).

2
Ile czasu zajmuje budowa modułowego budynku biurowego?
e

Czas budowy uzależniony jest od wielu czynników. Przy standardowych warunkach gruntowych, średniej wielkości budynek (około 450 m2) budujemy w 3 do 4 miesięcy.

3
Czy muszę występować o pozwolenie na budowę?
e

Realizacje modułowych budynków biurowych prowadzimy kompleksowo, czyli od fazy koncepcyjnej poprzez projekt architektoniczno-budowlany (wraz z projektem technicznym) a następnie budowę do czasu przekazania inwestorowi kluczy do obiektu.